هویت بصری برند

هویت سازی بصری برای برندها در THE، پس از انجام تحقیق بازار و تکمیل مرحله استراتژی برند انجام می گیرد. در واقع بعد از اینکه هویت و شخصیت هر برند به طور کامل مشخص و تایید شد، کار بر روی هویت بصری آن آغاز می شود.
اینکه آیا لوگو یا رنگ فعلی برند نیازمند تغییر هست یا خیر و اینکه به چه فرم و رنگی تغییر کند نیز از تحقیقات و استراتژی تدوین شده آن نشات می گیرد.
در پروژه های هویت بصری ابتدا تمامی ابعاد لوگو، لوگوتایپ، رنگ های برند، فرمت های رنگی و سیاه سفید لوگو، ضوابط استفاده از عکس ها و فونت های مجاز برند تدوین و ارائه می شود.
در فازهای بعدی نیز به ارائه ست اداری و تمامی لوازم و نقاط تماس برند می پردازیم و با هماهنگی کامل با سفارش دهنده، هرآنچه را که برند برای ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود نیاز دارد را به نحوه ی درست در کتابچه برند قرار می دهیم.
تمامی فایل های لوگو و اقلام چاپی و فونت های مجاز برند در نهایت به همراه کتابچه چاپ شده برند یا همان گایدلاین بصری برند در اختیار مشتری قرار می گیرند تا در ادامه و با پیاده سازی آن ها تغییرات مورد نظر در هویت بصری برند به وجود آید.

مراحل انجام کار:

مرحله اول:

طراحی لوگو و لوگوساین و در صورتی که برند لوگو داشته باشد، دیزاین مجدد آن، اولین اقدام آتلیه طراحیست. سپس تطبیق رنگ برند با استراتژی جدید و شخصیت برند طراحی شده، مهمترین اقدامیست که بایستی انجام گیرد.

تعیین فونت مناسب برند و ارائه خانواده آن در کتابچه برند جهت استفاده از آن نیز از اقدامات اولیه کار بر روی هویت بصری برند است.

مرحله دوم:

در فاز بعدی گایدلاین، همانطور که در بالا اشاره شد، با هماهنگی سفارش دهنده، نقاط تماس برند با مشتری یا مخاطب بررسی و برای هر عنصر از آن، بنابر قابلیت چاپ یا فرمت های دیجیتال دستورالعمل استفاده از رنگ، فونت و عناصر بصری برند ارائه و مشخص می شود. در واقع برای تمامی ارتباطات برند با مخاطب بایستی چگونگی تماس با هویت بصری برند پیش بینی شود. در نهایت تمامی عناصر و متریالها در قالب کتابچه چاپی به همراه تمامی موارد طراحی شده و فونت های برند، به سفارش دهنده ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *