پخش ویدیو

هتل‌های زنجیره‌ای رکسان

موضوع پروژه

طراحی هویت ذهنی و هویت بصری برای هتل‌های زنجیره‌ای که پیش از این یک برند بین‌المللی داشته‌اند.

چالش

برندهای آکور و نووتل به علت تحریم‌ها مجبور به برداشتن برند خود از روی هتل‌های فرودگاهی شده بودند. لازم بود تا هرچه سریع‌تر برندی مناسب در قد و قامت هتل‌های جهانی برای این مجموعه طراحی شود.

تجربه حاصله

با پژوهش مفصلی که روی مخاطبان هدف انجام شد، مشخص شد که از نگاه مسافران ایرانی و مسافران منطقه خاورمیانه، برندهای هتلی که به لحاظ رفتاری دارای هویت مشخص هستند و قابلیت پیش‌بینی خدمات را دارند، هتل‌های مطمئن‌تر و مطلوب‌تری هستند. به همین دلیل نظام‌نامه رفتار کارکنان و خدمات هتل طراحی و در اختیار هتل قرار گرفت.

در پروژه نام‌گذاری “گروه‌ هتل‌های بین‌المللی رکسان”، تحقیقات نشان داد که وجود حروف R و X در نام هتل مطلوبیت بیشتری به نگاه مخاطب می‌بخشد. به همین دلیل با روش نام‌گذاری Fabricated با ترکیب دو کلمه‌ی IRAN و RELAX نام Rexan طراحی شد .

پخش ویدیو

هویت بصری برند

طراحی لوگوساین هتل‌های پنج ستاره رِکسان، برگرفته از پلان معماری کاروانسراهای ایرانی با برج‌های چهارگانه اطراف آن‌هاست. این فرمت در لوگوساین هتل‌های چهارستاره رِمیس و هتل‌های بوتیک کاروانیکا تکرار شده تا هماهنگی بیشتری میان گروه‌های هتلی برقرار باشد. رنگ طلایی لوگوساین‌ هتل‌ پنج ستاره رکسان برای تداعی لوکس بودن و ایجاد حس خاص و متمایز بودن انتخاب شده است. فرمت R قابل تکرار در فضاهای مختلف است و قسمت پایینی آن برای ایجاد پترن برند و تکرار فرم نرم و آرامش‌بخش به کار گرفته می‌شود.