گالری طلا و جواهرات هنزا

موضوع پروژه

بنکداری قدیمی در بازار طلا و جواهر که سال‌ها تجربه‌ فراوان در فروش B2B  به طلافروش‌ها را داشت درصدد خلق برندی جدید برای مشتریان B2C بود.

چالش

این برند جدید برای ورود به بازار طلا با چالش‌هایی روبه‌رو بود و باید به سوال‌هایی پاسخ می‌داد:

1. چطور می‌توان محصولاتی با اًجرت و گِرم‌های مناسب و پایین و در عین حال چشم‌گیر طراحی کرد؟

2. باید از چه هویتی در بازار طلا با وجود رقبای قوی و قدیمی برای مخاطبان نوجوان و جوان برخوردار باشد تا متمایز شود؟

تجربه حاصله

این برند جدید برای ورود به بازار طلا با چالش‌هایی روبه‌رو بود و باید به سوال‌هایی پاسخ می‌داد:
چطور می‌توان محصولاتی با اًجرت و وزن مناسب و پایین و در عین حال چشم‌گیر طراحی کرد؟
باید از چه هویتی در بازار طلا با وجود رقبای قوی و قدیمی برای مخاطبان نوجوان و جوان برخوردار باشد تا متمایز شود؟

راه‌حل

ایجاد یک هویت برای نمایش کشف تجربه‌ی جدید و ارائه طرح‌هایی برای ورود به زندگی روزمره مشتریان مانند دستبندی با طراحی‌های برگرفته از پرواز و هواپیما برای خانم‌های شاغل در آژانس و ایرلاین‌ها.

تجربه حاصله

با تعریف صورت مسئله و انتخاب مدل برندسازی با چندین روش‌ از جمله برگزاری گروه کانونی از میان خریداران در طیف متنوعی از گروه‌های سنی از نوجوانان تا میانسالان و مصاحبه‌های عمیق با فروشندگان طلا پژوهش برند انجام شد.
بدین ترتیب با تحلیل نتایج حاصل از پژوهش، هویت و استراتژی این برند با تاکید بر وعده‌ی تجربه‌ی استفاده از طلا برای مصرف‌کنندگان که تا پیش از این طلا را به عنوان یک وسیله مرتبط با زندگی روزمره و نشان‌دهنده‌ی هویت دارنده‌ی آن تجربه نکرده‌اند، با نام برند “هِنزا” متولد شد.

هویت بصری هنزا

هویت بصری برند هنزا با تکیه بر استراتژی این برند که بر عناصری مانند کشف، جذابیت و اعتماد تاکید داشت، دیزاین و اجرا شد. یکتا بودن محصولات هنزا از ارزش‌های کلیدی این برند است. همچنین این که برند بایستی کاملا مدرن به نظر برسد از نکات شاخص بریف دیزاین برای هویت بصری برند بود.
در همین راستا با ترکیب حرف H برگرفته از نام برند و ستاره جهت تداعی یکتا بودن محصولات دیزاین‌های مختلفی پیشنهاد شد که در نهاست فرم جذاب‌تر و منسجم‌تر انتخاب و اجرا شد. رنگ سرمه‌ای جهت تداعی جذابیت و حس اعتماد و رنگ طلایی برای تداعی درخشندگی و کشف در هویت بصری مورد استفاده قرار گرفت. جهت اجرای موارد مختلف نقاط تماس برند، پترنی با تداعی مناسب برند نیز دیزاین شد که در اقلامی مانند پاکت‌ها، لفاف‌های بسته‌بندی، ربان‌ها و … مورد استفاده قرار گرفت.