چالش

بلانتون یک برند فعال در صنعت لوازم خانگی است که جز تازه‌واردان این صنعت محسوب می‌شود اما تجربه‌ی موسسین آن در این صنعت باعث شده در همین زمان کوتاه، سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. از ویژگی‌های اصلی این برند می‌توان به سبد کامل آن اشاره کرد که تقریباً اکثر وسایل مربوط به لوازم خانگی را شامل می‌شود. از چالش‌هاش اصلی برند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- عدم وجود یک استراتژی برند مشخص برای یکپارچگی برنامه‌های داخل و خارج از سازمان
2-عدم یکپارچگی در المان‌های بصری مانند بسته‌بندی محصولات مختلف، ماشین پخش، دکور فروشگاه و …
3- ناشناخته بودن برند در بین مصرف‌کنندگان نهایی و به تبع آن بالا بودن قدرت چانه‌زنی کانال توزیع در مبادلات تجاری.

تجربه حاصله

پژوهش برند با استفاده از متد کیفی و روش مصاحبه عمیق به منظور کشف فوائد مورد انتظار مشتریان، نقاط قوت و ضعف سازمان و بینش لایه‌های مختلف (کارکنان داخلی، تأمین‌کنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان نهایی) انجام شد و بعد از بررسی‌های دقیق پژوهش برند، استراتژی بلانتون تدوین شد که علاوه بر ایجاد تمایز برند بین رقبا ، محصولات بلانتون در راستای هویت و با تلفیق هنر و تکنولوژی در کنار خانواده قرار بگیرندو درنهایت برندی مرتبط با ترند و نیازهای روز نسل جوان باشد. بر این مبنا شعار برند بلانتون با عنوان” “ THE ART OF BEING FAMILY یا ”هنر خانواده بودن “طراحی شد.
در ادامه به منظور بهبود نقاط ضعف برند و حفظ نقاط قوت، برنامه‌های عملیاتی برای برند تدوین شد. و در انتهای پروژه نیز یک برنامه ارتباطی (‌شامل تبلیغات تلویزیون، برگزاری رویداد برای کانال توزیع و تقویت برنامه تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی ) تدوین شده تا هویت جدید به ذهن مخاطبین منتقل گردد..

پخش ویدیو

هویت بصری برند

چالش اصلی در طراحی هویت بصری بلانتون تنوع زیاد محصولات و قابل شناسایی نبودن این برند برای مخاطبان بود پس لازم بود تا بخش های مختلف گایدلاین هویت بصری به گونه ای طراحی شوند که به مرور زمان و با استفاده ی مداوم از المان‌های ثابت مانند رنگ، فرم‌ و آیکون‌های یکپارچه مخاطب به آگاهی لازم از این برند برسد.

به همین دلیل از منحنی‌های موجود در حرف بی به عنوان فرم‌های کمک کننده در طراحی تاچ پوینت های مختلف استفاده شد . یکی از اصلی ترین این تاچ پوینت ها بسته بندی محصولات بود.
هدف اصلی در دیزاین بسته بندی ها این بود که تمامی آن ها در یک نگاه کلی به عنوان اعضای یک خانواده شناسایی شوند. در همین راستا در تدوین گایدلاین هویت بصری ، قوانین و چهارچوب‌هایی مشخص شد که باعث می‌شوند لوگو بر روی تمام بسته‌بندی‌ها با نسبت و ویژگی‌های ثابتی دیده شود. فضای رنگی روشن و شفاف بسته‌بند‌ها تداعی کننده‌ی شخصیت برند و طبقه‌ی محصولات باشد و ازهمه مهمتر رنگ اصلی برند در وجوه ثابتی از بسته ها دیده شود. همچنین فرم منحنی مشتق شده از حرف (بی) به عنوان یک المان ثابت شده بر روی وجوه جانبی بسته ها و محل قرار گیری کد محصول استفاده شد.