چالش برند

مکنزی یک برند فعال در حوزه محصولات غذایی است که درصدد ارائه یک برند باکیفیت در کنسرویجات به بازار بودند. نقطه قوت مکنزی مواد اولیه باکیفیت بود و هویتی نیاز داشت که بتواند با بخشی از بازار ارتباط مناسب برقرار کند.

تجربه حاصله

پژوهش بازار در این برند را با گروه‌های کانونی آغاز کردیم و در میان مخاطبان مختلف متوجه شدیم که نیازهای نسل جوان در زمینه غذاهای آماده و نیمه آماده نادیده گرفته‌شده است؛ بنابراین نسل جوان را مورد پژوهش قراردادیم. در طی این پژوهش دریافتیم که یکی از دغدغه‌های اصلی نسل جدید، عدم تمایل به‌صرف وقت زیاد برای آشپزی و ساعت‌ها وقت گذارندن در آشپزخانه است؛ زیرا این نسل حوصله‌ی زیادی برای آماده کردن وعده‌های غذایی ندارند و به‌جای ساعت‌ها آشپزی، مایل‌اند با دوستان خود وقت بگذرانند، کارشان را بکنند و از کنار هم بودن لذت ببرند. در ادامه فرایند طراحی استراتژی هویت و ارتباطات برند مکنزی بر اساس همین یافته صورت گرفت و در بستر ارتباطات برند نیز سعی شد این پیام به مخاطبان ارائه گردد.
در همین راستا، تگلاینی برای این برند طراحی کردیم که بیانگر همین ایده است:
“این مکنزیست، لحظه‌ها را باید زیست”
محصولات مکنزی نیز بر اساس همین نیاز توسعه‌یافته و در حال رشد در بازارند.

هویت بصری برند

براساس استراتژی تدوین شده مکنزی، نیاز بود سادگی مصرف و سرعت آماده شدن محصول به مخاطب انتقال داده شود؛ بر همین اساس در نقاط تماس برند باید بر نمایش سادگی مصرف محصول و لذتِ بودن در لحظه، تاکید می‌شد.

دیزاین ساده و ساختارمند، با قرار دادن لوگو در بالای بسته‌ها و در کادر قرار دادن عکس غذای آماده شده، این حس را به مخاطب القا می‌کند که این محصول ساده و سریع آماده می شود و پیام برند را به مشتری انتقال می‌دهد.
تدوین ساختار لوگوساین، لوگوتایپ فارسی و لاتین و ساختار بسته‌بندی‌های محصولات مختلف از مهمترین فازهای دیزاین گایدلاین هویت بصری مکنزی بود، چرا که یکپارچگی بصری برند با رعایت این ساختارها تا حد زیادی حفظ می‌شود.