ناصر

 • موضوع پروژه
  • ریبرندینگ یک برند صنایع غذایی
 • چالش
  • صنایع غذایی ناصر با آنکه سابقه‌ای طولانی در بازار داشت اما به دو دلیل نتوانسته بود جایگاه مناسب خود را بدست آورد:
  •  1) نبود هویت بصری مناسب و مطابق محصولات
  • 2) نبود هویت یکپارچه
  • پژوهش بازار برای این برند نشان داد که یکی از بزرگترین دغدغه‌های مخاطبین در انتخاب محصولاتی در این رده، انتخاب محصولات طبیعی با کمترین میزان افزودنی‌هاست.
 • تجربه حاصله

از آنجا که استراتژی تولید برند ناصر سال‌ها بر اساس استفاده از بیشترین میزان مواد طبیعی بوده، هویتی برای آن طراحی شد که این برند تبدیل به برندی شود که محصولاتش بر پایه مواد طبیعیست و نه فقط با توزیع‌کنندگان و فروشندگان که با مصرف‌کننده نهایی نیز ارتباط برقرار می‌کند.

 • راه حل:
 
مصرف‌کننده در طول تاریخ تجارت (پس از انقلاب صنعتی) شاهد برندهایی بوده‌ایم که با ارزش بخشیدن به مواد طبیعی نوشیدنی‌ها و احترام بیشتر گذاشتن به محصول آماده شده، برند پرقدرتی را ایجاد کرده‌اند. در کیس‌های یاد شده، برند به عنوان یک عنصر ارتقادهنده در کنار محصول یا در اطراف محصول قرار می‌گیرد. بنابراین در این پروژه هدف این بوده تا به محصولات با کیفیت بالای موجود، ارزش و اعتبار لازم داده شده و ارتباط بهتر و بیشتری میان مصرف‌کننده و برند (محصول) ایجاد شود.

 • هویت برند
 
میان مصرف هویت برند ناصر بر اساس احترام گذاشتن به محصولات طبیعی و ارتباط ساده گرفتن با مخاطبان و مصرف‌کنندگان شکل گرفته است. این بدین معنی است که برند ناصر، به مواد طبیعی تشکیل دهنده‌ی محصولات احترام گذاشته و سعی می‌کند تا با ارائه زیبا و بهتر محصولات به ارتباط خود با مصرف‌کنندگان ارزش نهد.
از طرفی در برند ناصر، مسئله مدیریت دانش و استفاده از تجربه و دانش نسل گذشته بسیار مهم است. در زمینه تولید محصولات غذایی سالم چون آبلیمو و مربا، گذشتگان به رازهای مهم‌تری دست یافته بودند. 
 
 
 • هویت بصری  برند
 

لوگو

 

طراحی هویت بصری برند ناصر، با بریف استراتژی جدید برند ناصر آغاز شد. بر همین اساس، ابتدا رنگ لوگوی ناصر از مشکی به سبز تیره تغییر پیدا کرد تا هماهنگی بیشتری با شخصیت و هویت تدوین شده آن داشته باشد و از تداعی صنعتی بودن به سمت تداعی طبیعی بودن حرکت کند. 

 

درادامه ضمن اصلاح شدن لوگوتایپ‌های فارسی و انگلیسی، کادر لوگو نیز کمی هماهنگ‌تر شد. فونت‌های متناسب با برند و همچنین رنگ‌های اولیه و ثانویه برند تدوین و همچنین با استفاده از فرم کادر لوگو، پترن برند دیزاین شد تا در مواردی مانند شرینک درب بطری‌ها و طرح روی درپوش بسته‌ها و … مورد استفاده قرار گیرد.

 

بسته بندی

 

 در برندهایی که محصولات و بسته‌بندی‌ها جزو نقاط تماس مهم با مخاطب هستند، کیفیت دیزاینِ تمامی موارد، بایستی کاملا آگاهانه و در عین حال جذاب باشند.

در محصولات غذایی ناصر، ساختار طرح‌های جدید بر اساس هر چه بهتر دیده شدن لوگوی برند، جهت شناسایی بهتر مخاطب در شلف دیزاین شده است.

طبق گایدلاین بسته‌بندی‌های مختلف، قرارگیری لوگو در قسمت‌های مهم و خلوت تصویر در اولویت اول بوده و سپس مواردی مانند تصویر محصول، نام محصول و … جزو مواردی با اهمیت پایین‌تر قرار گرفته‌اند.

 

 • ایده پردازی و سناریو
 

تیم خلاقیت آژانس the پس از دریافت بریف از واحد استراتژی اقدام به تشکیل جلساتی برای استخراج ایده و سناریو کرد.

برای نمایش ارزشمند بودن محصول و احترامی که به عنوان برند ناصر برای محصولاتی که شما مصرف می‌کنید قائل هستیم محصول در مجاورت یک عنصر با ارزش و دارای احترام قرار گرفت تا از اثر همجواری استفاده کند. در این تیزر، محصول آبلیمو را در داخل یک کتاب قدیمی به نام “اسرار ناصری” می‌بینیم که حاوی راز و رمز آشپزی کاربلد و چیره‌دست است.