1. آیا مشتریانتان از شما راضی هستند؟ 2. چرا مشتریان شما را ترک می‌کنند؟ 3. چه چیز یا چیزهایی باعث عدم رضایت آنها شده است؟ 4. مشتری وفادار دارید؟ 5. چه سهمی از بازار دارید و روندهای فروش شما به چه صورت است؟ 6. سطح آگاهی از برند شما در مقایسه با رقبا چگونه است؟ 7. آیا برند شما در کانون توجه قرار دارد؟ 8. مشتریان چطور باید برند شما را بشناسند و به خاطر بیاورند؟ مشتری به دنبال چه کیفیتی است؟آیا شعار یا نشانی که بتواند شما را در نظر مشتریانتان متمایز کند، دارید؟ 9. مشتریانتان وقتی اسم شما را می‌شنوند یاد چه چیزی می‌افتند؟

در دنیای امروز اگر صاحب کسب‌وکار هستید باید برای این سوال‌ها جواب‌های درستی داشته باشید اما اگر در تلاش هستید با این حال هنوز نتوانستید پاسخ شفافی به این سوالات بدهید، نگران نباشید. برندسازی راه‌حلیست که به شما کمک می‌کند که بتوانید برای این پرسش‌ها جواب‌های راهبردی داشته باشید. برندسازی، کسب‌وکار شما را نه تنها از سردرگمی نجات می‌دهد بلکه به دارایی‌هایتان هم اضافه می‌کند. می‌پرسید چطور؟ فرض کنید در دل کسب‌وکار شما یک قلک وجود دارد. ما اسمش را “قلک هویت برند” می‌گذاریم. دارایی‌های شما قرار است در این قلک جمع شود. اما این قلک چطور پر می‌شود؟ وقتی هر بخش به صورت مستقل و بی‌اعتنا به بخش‌های دیگر فعالیت کند، شما هیچ وقت نخواهید توانست یک پیام واحد را به گوش مشتریانتان برسانید در صورتی که وقتی ارکان مختلف کسب‌وکار شما در راستای هویت برند طراحی شده باشند، همگی به صورت هماهنگ با یکدیگر فعالیت خواهند کرد. مثل ارکستری که هماهنگ با هم می‌نوازند. تصور کنید وقتی کلمات انتخاب شده در متون نوشته شده در محتوای وبسایت یا تیزرهای تبلیغاتی، لوگو، رنگ برند، لحن صحبت کردن و … بر اساس برنامه‌ای از پیش تعیین شده در راستای هویتی مشخص شده باشد، برند شما برای مشتریانش یک برند با ثبات و با هویت به نظر می‌رسد. اکنون هر بار که از راه‌های مختلف سعی ‌کنید با مشتریان و مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید، این اجزا که از قبل به واسطه استراتژی هویت برند به صورت یکپارچه در سرجای خود قرار گرفته‌اند همگی به هویت مدنظر وصل می‌شوند. درنتیجه هر بار که این اتصال به صورت موفق و هماهنگ ایجاد می‌شود، برند به یک دارایی دست پیدا می‌کند و به محتویات و دارایی‌های قلک افزوده می‌شود. هربار که ارتباطی میان فعالیت انجام شده توسط شما و هویت شما در ذهن مشتری برقرار می‌شود مانند آن است که سکه ای در درون قلک هویت برند شما می افتد. هر ارتباط مناسب و هویت محور، خود یک سکه است.

دارایی‌های آتی برند شما

مشتریان وفاداری که شما را قلبا دوست دارند و به مشتریان جدید معرفی می‌کنند و در مقابل رقبا از شما دفاع می کنند. این مشتریان وفادار هزینه‌های بازاریابی شما را کم می‌کنند. متمایز شدن برند که منجر به تشخیص و به یادآوری سریع شما در بین رقبا در ذهن مشتریان می‌شود. تبدیل شدن برند شما به برندی که برای مشتریان‌ نام آشناست. و … همگی برخی از محتویات قلک هویت برند شما هستند که دارایی‌های کسب‌و‌کار شما به حساب خواهند آمد.

دارایی‌های شما تنها زمانی از دست خواهد رفت که قلک شما بشکند و برندسازی راهیست که این احتمال را به حداقل برساند. برای شروع به پر کردن قلک و افزودن دارایی‌های برند خود با ما تماس بگیرید .

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه‌ی دیدگاه‌ها