چالش برند

بازار بیمه دارای سه بازیگر اصلی است: شرکت بیمه، نماینده بیمه و کارگزار بیمه. هر کدام از این سه بازیگر، نقش‌ها و وظایف مشخصی برای ارائه ارزش به مصرف‌کنندگان دارند. کارگزار بیمه در بین این سه بازیگر، در واقع به نوعی نماینده مصرف‌کننده در ارتباط با شرکت بیمه و نمایندگی بیمه بوده و عمده‌ترین خدمت آن، ارائه مشاوره جهت انتخاب صحیح بیمه مورد نیاز با شرایط مصرف‌کننده می‌باشد. با توجه به حضور برندهای قدرتمند کارگزاری بیمه مانند «از کی»، «بیمه دات‌کام»، «بیمه بازار» و … صورت مسئله اصلی کارگزاری «بیمه‌لند» را می‌توان در موارد زیر جستجو نمود: با توجه به عدم توان مقابله رو در رو و مستقیم با برندهای قدیمی کارگزاری، چه نوع خدمات و محصولاتی در بازار می‌تواند فضاهای خالی را پر نماید؟ چگونه می‌توان به مصرف‌کنندگان، در انتخاب بهترین گزینه متناسب با شرایط آن‌ها کمک نمود؟ چه هویت و استراتژی برندی می‌تواند «بیمه‌لند» را از سایر رقبا متمایز نموده و او را به سمت رویارویی مستقیم با آن‌ها نکشاند؟

تجربه حاصله

بررسی دقیق بازار و ترندهای آینده مربوط به صنعت نشان داد که در حال حاضر عمده فروش کارگزاری‌های بیمه بر روی محصولات شناخته شده مانند «بیمه شخص ثالث»، « بدنه» و … می‌باشد و اکثر برندهای قدیمی بر روی فروش این محصولات رقابت می‌نمایند. از سمت دیگر، بررسی فعالیت‌های گذشته «بیمه‌لند» نشان داد که این برند برای ورود به بازار، محصول بیمه‌ای متفاوتی به نام «بیمه کالای دیجیتال» را انتخاب نموده است. افزایش شدید هزینه کالاهای دیجیتال مانند تلفن همراه، لب‌تاپ، تب‌لت و … باعث گردیده بود که مصرف‌کنندگان به فکر بیمه کردن کالای خود گام بردارند. از سمت دیگر، بررسی صنف‌های مختلف کسب و کار در ایران نشان داد که در حال حاضر بیمه شخصی‌سازی و متناسب با نیاز آن‌ها در بازار وجود ندارد. با توجه به خروجی پژوهش‌ها، استراتژی برند «بیمه‌لند» به نحوی طراحی گردید که مسائل زیر را پوشش دهد: ادامه روند ارائه محصول «بیمه کالای دیجیتال» و توسعه این محصول به سایر اقلام مانند تلویزیون، یخچال و … طراحی سایت و تجربه کاربری به نحوی که متناسب با نیاز مصرف‌کنندگان پیشنهاد ارائه نموده و بهینه‌ترین انتخاب را به همراه داشته باشد. همکاری با صنف‌های مختلف و طراحی بیمه‌نامه‌های تخصصی و متناسب با نیاز آن‌‎ها (مذاکره با شرکت بیمه و طراحی محصول شخصی‌سازی شده به نمایندگی از مصرف‌کننده) امیدواریم که بیمه لند با استفاده از سیستم ترکیبی کوچینگ و منتورینگ برند برنامه خود را به اجرا در آورد.

راه حل‌های بصری برند

پس از تدوین استراتژی برند و بررسی رقبای صنعت بیمه، در ابتدا رنگ متمایزی برای بیمه لند در نظر گرفته شد تا تداعی به روز بودن رویکرد دیجیتال را داشته باشد. رنگی که به راحتی در بازار ایجاد تفاوت کند و ماندگاری در ذهن مخاطب داشته باشد. در دیزاین لوگو، سادگی و خوانایی نام برند اولویت بود و با اضافه کردن المانی برگرفته از فرم چتر، سعی شد تا تداعی پوشش بیمه برای مخاطب منتقل شود. این فرم کرو همچنین یادآورنده سرزمین و افق است که به نام برند یعنی بیمه لند اشاره ضمنی دارد. همچنین با طراحی تصویرسازی های ساده و مرتبط، سعی شد تا در وب سایت و ارتباطات برند نیز برند بتواند از عناصر تصویری مخصوص به خود استفاده کند.